27

kwi
2020

Wodne szaleństwo

Witajcie Kochane Skrzaciki,

Robi się coraz cieplej, termometry codziennie pokazują nam o kilka stopni więcej, a więc możemy trochę pobawić się, a może nawet poeksperymentować z wodą. Na dziś mam dla Was kilka takich propozycji, ich zaletą jest zarówno łatwość w wykonaniu jak i atrakcyjność dla dziecka. Mam nadzieję, że takie propozycje przypadną Wam do gustu i spędzicie miło czas.

  1. Balony z wodą

Jest to klasyczna i uwielbiana przez dzieci zabawa. Do tej zabawy wystarczą nam zwykłe balony napełnione wodą, lecz możemy użyć specjalnie do tego stworzonych baloników z pompką do napełniania. Samo napełnianie balonów wodą będzie świetną zabawą. Balony możemy rzucać po prostu do celu np. wiadra czy przez obręcz albo utrudnić zadanie i stworzyć tarczę z punktami. Przy tej okazji możecie uczyć się rywalizacji, przeliczania swoich punktów oraz umiejętności czekania na swoją kolej.

  1. Piankowe potworki

Jest to znana zabawa, do której potrzebujemy szklanki z wodą i płynem do mycia naczyń oraz ewentualnie barwnikiem czy farbą dla urozmaicenia zabawy a także słomki do napojów. Dzieci dmuchają przez słomkę zamoczoną w szklance. Doradzam najpierw spróbować dmuchanie przez słomkę „na sucho” aby dziecko nie próbowało napić się tej mieszanki. Pod szklanki można podłożyć duże białe brystole, a wtedy być może pojawią się piękne piankowe malowidła?

  1. Domowy deszcz

Do szyby przyklejamy dużą kartkę papieru, następnie na samej górze kartki przyklejamy niebieską bibułę próbując stworzyć chmurę. Niebieską chmurkę grubo oklejamy watą. Tak powstałą chmurę spryskujemy wodą, najlepiej spryskiwaczem i obserwujemy jak nasz niebieski deszcz spływa po szybie.

  1. Zamrożone rzeczy

Ta zabawa to doskonała propozycja zarówno dla rodziców jak i dzieci, ponieważ dzieci zajmuje na dłuższy czas, a rodziców tylko na chwilę, dzięki czemu będą mieli chwilę na ciepłą kawę. Zabawa polega na schowaniu w plastikowym pojemniku (np. po jogurcie) małej zabawki, zalaniu jej wodą i zamrożeniu. Po zamrożeniu wyjmujemy „loda” z pojemnika, a dziecko będzie musiało przy pomocy małego dłutka lub młoteczka odnaleźć swoją zabawkę.

  1. Poszukiwacze skarbów.

W dużej misce umieśćcie różne małe przedmioty np. guziki, orzechy lub malutkie zabaweczki i zalejcie je wodą. Zadaniem dzieci będzie wyławianie przedmiotów przy pomocy durszlaka lub sitka. To zadanie można dodatkowo utrudnić brudząc wodę tak aby nie było widać co się w niej znajduje.

Kochane Skrzaty, mam nadzieję, że spodobają się Wam powyższe pomysły. Na kolejne propozycje możecie liczyć już za kilka dni, a tymczasem zapraszam Was do zabawy z wodą!

Wasz Leśny Skrzat!