Filozofia Żłobka Leśny Skrzat zawiera się w sentencji: Myślimy twórczo, wychowujemy innowacyjnie.

Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie bezpiecznego i przyjaznego miejsca, w którym dzieci w wieku od sześciu miesięcy do trzech lat (w niektórych przypadkach nawet do czterech) będą mogły odkrywać i rozwijać swoje naturalne talenty i zdolności. Ważnym aspektem jest wykorzystanie najnowocześniejszych metod dydaktycznych i wychowawczych stosowanych w taki sposób, aby dzieci uczyły się przede wszystkim poprzez zabawę i aby w pełni mogły cieszyć się z uroków dzieciństwa.

Coraz więcej badań z zakresu neuropsychologii potwierdza, że w sferze intelektualnej, komunikacyjnej, poznawczej i emocjonalnej w ciągu pierwszych trzech lat życia dziecka zachodzą procesy, które trwale odbijają się na jego dalszym życiu. Ten czas wczesnego dzieciństwa to okres krytyczny pod względem kształtowania potencjału myślowego człowieka. Wiedza ta jest podstawą naszego działania, dlatego Żłobek Leśny Skrzat jest doskonałym punktem na mapie początkowego rozwoju Państwa dziecka, z myślą o dobrym starcie w jego przyszłość.

Leśny Skrzat to żłobek wesoły, przyjazny, twórczy i innowacyjny. To bezpieczne i kameralne miejsce z wykwalifikowaną kadrą pracowników, w którym do każdego dziecka podchodzimy w bardzo indywidualny sposób. Pory posiłków, spania i zabawy dostosowywane są do osobistych przyzwyczajeń i nawyków każdego dziecka. Państwa pociecha może liczyć na dużo uwagi, cierpliwości i troski. Zajęcia dla dzieci prowadzimy w sposób zorganizowany. Pod okiem profesjonalnych opiekunów dzieci biorą udział w różnorodnych aktywnościach ruchowych, plastycznych i muzycznych, mogą uczyć się języka angielskiego, a także korzystać z dogoterapii. Dzieci mają też dużo czasu i miejsca na swobodną zabawę.

W Leśnym Skrzacie przykładamy dużą uwagę do kwestii zdrowego odżywiania, dlatego proponowane przez nas posiłki są w pełni zbilansowane i dostosowane do potrzeb dzieci na każdym etapie rozwoju. Komponując dietę uwzględniamy Państwa sugestie dotyczące jej rodzaju, a także bierzemy pod uwagę wszelkie alergie pokarmowe występujące u naszych podopiecznych. Jesteśmy członkiem programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” koordynowanego przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego.