Ruszyła rekrutacja uzupełniająca do żłobka w miescowości Oleśnica przy ul. Okrężnej 15 w ramach projektu RPDS.08.04.01-02-0052/19 Lesne Skrzaty w Brzeziej Łące i Oleśnicy
Celem głównym projektu jest aktywizacja zaw. 80 osób (78K,2M) opiekujących się dziećmi w wieku do lat 3 z gmin Oleśnica i Długołęka w okresie 01.04.2020 r.-31.12.2022 r., poprzez utworzenie 32 miejsc opieki w nowym Żłobku Leśny Skrzat w Brzeziej Łące i pokrycie kosztów opieki nad 48 dziećmi w istniejącym Żłobku Leśny Skrzat w Oleśnicy.
1) umożliwienie opiekunom dzieci do l.3 z terenu gminy, miasta Oleśnica i Długołęka podjęcie poszukiwania pracy, powrotu na rynek pracy lub funkcjonowania na nim poprzez zapewnienie opieki nad dziećmi do l.3 w okresie 01.09.2020 r.- 31.10.2022 r.,
2) dostosowanie Żłobka Leśny Skrzat w Brzeziej Łące do potrzeb nowo przyjmowanych 32 dzieci w terminie 01.04.2020 r. – 31.11.2020 r.,
3) pokrycie kosztów pobytu 48 dzieci w Żłobku w Oleśnicy w okresie XI.2020 r. – X.2022 r. (przez okres nie dłuższy niż 12 m-cy względem konkretnego dziecka i opiekuna),
4) sfinansowanie funkcjonowania przez 24 m-ce Żłobka w Brzeziej Łące (32 miejsca) w okresie: XII.2020 r. – XI.2022 r.
Grupą docelową projektu jest 80 osób (78K, 2M) będących opiekunami dzieci do lat 3, mieszkańców gminy miejskiej i wiejskiej Oleśnica i Długołęka powracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich, rodzicielskich, wychowawczych bądź pozostających bez zatrudnienia. W ramach projektu zostanie sfinansowany pobyt w sumie 48 dzieci w Żłobku w Oleśnicy, ul. Okrężna 15 oraz utworzenie i zapewnienie funkcjonowania przez 24 miesiące 32 miejsc opieki w nowym Żłobku w Brzeziej Łące.
Cele i rezultaty programu zostaną osiągnięte dzięki pokonaniu podstawowych barier, które uniemożliwiają rodzicom dzieci w wieku do lat 3 poszukiwanie pracy: brak zapewnienia opieki nad dziećmi z powodu zbyt małej liczby miejsc żłobkowych i zbyt wysokich opłat za opiekę nad dziećmi
I ETAP rekrutacji obejmuje przyjmowanie Formularza zgłoszeniowego (zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do regulaminu) od osób zainteresowanych udziałem w projekcie. Do Formularza zgłoszeniowego należy załączać odpowiednie dokumenty potwierdzające kryteria uczestnictwa tj.: – kopia aktu urodzenia dziecka, – aktualne orzeczenie o niepełnosprawności rodzica / rodziców lub dziecka (jeśli dotyczy), – zaświadczenie z PUP-u o zarejestrowaniu, jako osoba bezrobotna (jeśli dotyczy), – zaświadczenie z zakładu pracy o aktualnym statusie (z wyszczególnieniem okresu przebywania na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym i okresem, na jakie zawarte jest zatrudnienie) – jeśli dotyczy, – oświadczenie o zamiarze podjęcia pracy/poszukiwania pracy lub powrotu do pracy – zgodnie ze wzorami stanowiącymi załączniki do regulaminu, – zaświadczenie z PCPR/MOPS o korzystaniu z pomocy, – zaświadczenie o niepozostawaniu w rejestrze bezrobotnych – jeśli dotyczy, – oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka – jeśli dotyczy, karta zapisu dziecka. Dopuszczalne jest złożenie kopii dokumentów.
Formularze zgłoszeniowe wraz z załącznikami można składać:
Warunkiem późniejszego podpisania Umowy na otrzymanie wsparcia w projekcie, będzie dostarczenie oryginałów dokumentów wysłanych w emailu. d) Formularze zgłoszeniowe wraz z załącznikami można składać na bieżąco w terminach podanych na stronie internetowej www.lesny-skrzat.pl, oficjalnym profilu przedszkola na Facebooku, a także dostępnych w Biurze Projektu.
I Etap rekrutacji do w/w projektu dotyczący placówki w Oleśnicy na ul. Okrężnej 15 rozpocznie się 17/09/2020 r. i będzie trwać do 20/10/2020 r.
I Etap rekrutacji do w/w projektu dotyczący powstałej nowej placówki w miejscowości Brzezia Łąka rozpocznie się 17/09/2020 r. a zakończy się 13/11/2020 r.
W przypadku nieosiągnięcia wymaganej ilości uczestników projektów terminy powyższe zostaną wydłużone.
Po podpisaniu Umowy – deklaracji uczestnictwa w projekcie, Uczestniczka/Uczestnik będzie miał/a prawo przez maksymalnie 12 kolejnych miesięcy w przypadku żłobka w Oleśnicy oraz 24 miesiące w przypadku żłobka w Brzeziej Łące (ale nie dłużej niż do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia, albo 4 roku życia, gdy nie jest możliwe zapewnienie dziecku opieki przedszkolnej i nie dłużej niż do końca projektu, z możliwością wcześniejszego przerwania w przypadku naruszenia warunków umowy) oddać dziecko pod opiekę żłobka, zgodnie ze złożoną kartą zapisu dziecka do przedszkola.
Aby skorzystać z prawa, o którym mowa w pkt. powyższym od momentu podpisania Umowy – deklaracji uczestnictwa w projekcie, osoba na urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim po zakończeniu ww. urlopu ma obowiązek powrotu do pracy z urlopu/podjęcia pracy – status osoby aktywnej zawodowo co będzie badane do 4 tygodni od dnia zakończenia udziału w projekcie.
Nie spełnienie powyższych warunków oznacza rezygnację z udziału w projekcie. Realizator projektu może wezwać Uczestniczkę/Uczestnika do zwrotu wszystkich kosztów jej/jego uczestnictwa w projekcie poniesionych przez Realizatora projektu wraz z odsetkami.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WD na lata 2014 -2020.
Całkowita wartość projektu wynosi 2 986 916,51 zł, wartość dofinansowania projektu z UE: 2 538 831,02 zł.